uggs kopen parajumpers jas michael kors tassen woolrich jas woolrich jassen uggs nederland nike air max goedkoop timberland laarzen duvetica jassen canada goose jas woolrich jas dames barbour zürich ray ban schweiz barbour jacke barbour jacken ugg schweiz canada goose outlet moncler jacken moncler outlet nike sb schweiz
Acil Destek Hattı
 
HİZMETLERİMİZ
 
Arıza Garanti
Tüm 9 Pin Yazıcı Kafalarının Garantili Olarak Onarımı ... Elektronik Kartların Tamiri... Ücretsiz Arıza Tespiti... En Uygun Fiyatlar... En Kisa Onarım Süresi... (212) 216 72 64 (pbx) E-mail : info@maksisbilgisayar.com
 
 
ok ARIZA TESPİT ÖNERİLERİ
   
  Self Servis ( Arıza Tespit )  

ok Şikayetiniz  olan  cihazınızı  servisimize  getirmeden  önce   bakmanıza değer gördüğümüz önerilerimiz şunlardır :

ok Yazıcı ve faks cihazlarının yılda 1 defa bakım görmesi kullanım ömürlerini uzatır, arızalanması halinde, onarım masrafını düşürür.

ok Servisimizde bakım için gelen cihazlar için en uygun işçilik ücreti talep edilmekte, bakımdan itibaren 1 yıl bakımsızlık nedeniyle doğabilecek sorunlara karşı garanti verilmektedir. 

ok Servisimize cihaz getirmeden önce referanslarımızı görünüz.

       
  Nokta Vuruşlu Yazıcılar  
ok

Nokta Vuruşlu Yazıcılar için :

 

Döküm alma, anlamsız karakterler basma gibi şikayetlerde, öncelikle PC ile yazıcınızın ara kablosunun irtibat sorunu olup olmadığını kontrol edin yada değiştirin.Yazılımı kontrol edin veya kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Nokta vuruşlu yazıcı yazıcılarda OKI kafa tamirinin öncüsü olan firmamızda, anakart tamiri ve her türlü yedek parçası da temin edilebilmektedir. Kaliteli şerit kullanımı, yazıcı kafa ömrünü etkileyen faktörlerdendir. Kağıt nüshası fazla ise, manuel modellerde kafayı geri almalısınız.

       
  Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar  
ok

Mürekkep Püskürtmeli (Ink jet) Yazıcılar için :

 

USB kablosu kullanılan cihazların, döküm alma sorununda kablo bağlantısını kontrol edin. Yazıcı  açıkken kabloyu çıkarıp takınca  PC ‘den bağlantı sesi gelir ve  ekranın  sağ  altında    ikon belirip  kaybolursa elektronik bir sorun yok denilebilir.

Bunlar olmuyorsa muhtemelen yazıcı  arızalıdır. Bağlantı sağlandığında bu tepkileri alıyorsanız yazılımı kontrol edin veya kaldırıp tekrar yükleyin. Kartuş değiştirince,  yazıcı panelinde  ‘alignment cartridge’ iletisi görülür.

Cihazın  istediği tuşa bastığınızda, tepsiden boş  kağıt alıp çıkardığı baskıyı tarama ünitesine  koyun. Tekrar istenen tuşa basın. Okumayı bitirip, hazır duruma geçecektir. Kesik kesik baskılar, büyük ihtimalle kartuşun bitmesi yada arızasından  kaynaklanır. İki kartuşlu yazıcılarda genellikle tek kartuş kullanılmaz, hata iletisi verebilir.

Hp inkjet (mürekkep kartuşlu) yazıcıların yılda bir kez bakım görmesinde fayda vardır. Mürekkep atık haznesi zamanla dolarak mekanizmaya zarar verebilmektedir.

       
  Laserjet Yazıcılar  
ok

Lazer Yazıcılar için :

 

Baskı  kalitesindeki sorunlar genelde sarf malzeme  kaynaklıdır. Toner  değişimi  sonuç vermezse, yazıcının arızası söz konusudur. Bağlantı sorunlarında, yukarıdaki diğer tür modellerdeki çözüm şekilleri denenebilir.

Hp lazer yazıcı kullanıcısı iseniz, servisimize en çok gelen arıza nedenlerine dikkat etmenizi öneririz.
Fuser film yada pres roller parçalarının hasarı: Hp veya diğer model laser yazıcılarda genelde ısıya dayanıklı teflon folyo (fuser film) kullanılır.

Bu film ürünlerin kullanım ömrü olduğu gibi, sizin de dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Şöyle ki, yazıcıda kağıt sıkışması durumunda cihazın biraz soğumasını bekleyip toneri çıkarınız ve kalan kağıdı yavaşça çekiniz. Her kağıdı bir kez kullanınız. Ataş, zımba teli… gibi malzemeler yazıcınıza hasar verir.

       
  Fax Cihazları  
ok

Fax Cihazları için :

 

Faks iletim sorunlarında en çok rastlanan neden, hat kablosunun yanlış yuvaya  takılı olmasıdır. Hat kablosu ‘Line’ yazan yuvaya takılmalıdır.

 
 
MECİDİYEKUYU SOK. HACI HASAN İŞ HANI NO:4 KAT : 2 D:3 MECİDİYEKÖY / İST.
Tel : +90 (212) 216 72 64 (Pbx) / (0212) 356 75 28 Faks : +90 (212) 216 72 65
E-Mail :
info@maksisbilgisayar.com
Sponsored : Maksis Bilgisayar

Cihazlarınızın elektriksel korunumu için regüleli UPS kullanmanızı öneririz!!!